Mediálne centrum - Aktuality - Zástupcovia VVS, a.s. ukázali správne športové nadšenie...

Zástupcovia VVS, a.s. ukázali správne športové nadšenie...

Publikované 05.10.2021

Zástupcovia VVS, a.s. ukázali správne športové nadšenie, ich kolegovia sa zas postarali o správny pitný režim

 

O prestíži Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa prvú októbrovú nedeľu konal v Košiciach už 98-krát, nemôže pochybovať snáď nikto. Dokonca ani tí, ktorí s bežeckým športom a s ním spojenou náročnou celoročnou prípravou nemajú osobnú skúsenosť. To sa ale rozhodne nedá povedať o zanietených zástupcoch Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s., ktorí aj tento rok s hrdosťou, odhodlaním a dobrou náladou nastúpili na štart tohto významného maratónu.

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach ja najstarším maratónom v Európe a tretím najstarším na svete. Za spoločnosť VVS, a.s. sa ho tentoraz zúčastnilo 19 zástupcov, ktorí obsiahli všetky kategórie, t.j. maratón, polmaratón, minimaratón, inline a samozrejme aj štafetu 4 x ¼.

 

 

 

Účastníci VVS, a.s. na MMM 2021

P. č.

Meno

Závod

Súťažná disciplína

1.

JUDr. Beáta Mihelyová

GR

polmaratón

2.

Ing. Gabriel Sabo

GR

maratón

3.

RNDr. Rudolf Zeľo

HE

maratón

4.

Ing. Slavomír Kmecik

GR

polmaratón

5.

Marián Kazík

KE

inline 20 km

6.

Ing. Marián Basarab

GR

maratón

7.

Ing. Juraj Mohler

GR

minimaratón

8.

Mgr. Miroslava Marhefková

GR

minimaratón

9.

Ing. Jakub Šatánek

BJ

polmaratón

10.

Ing. Anna Kontuľová

GR

minimaratón

11.

Viera Szalontayová

GR

minimaratón

12.

Ing. Gabriel Fedák, PhD.

GR

štafeta 4 x ¼

13.

Ing. Jana Vojakovičová

KE

štafeta 4 x ¼

14.

Ing. Jana Kováčová

KE

štafeta 4 x ¼

15.

Mgr Zuzana Fedáková

GR

štafeta 4 x ¼

16.

Ing. Katarína Maliňáková

GR

minimaratón

17.

Ing. Andrea Czakóová

GR

minimaratón

18.

Marta Zeľová

HE

polmaratón

19.

Ing. Vlastimil Kormoš

GR

minimaratón

 

 

„Začínala som v roku 2017 a to štafetou a od roku 2018 už behávam  polmaratón. Pre mňa sa beh stal už súčasťou života, behávam počas celého roka, teda aj v zime,“ hovorí JUDr. Beáta Mihelyová. Zároveň dodáva: „Medzinárodný maratón mieru je podľa mňa výnimočný atmosférou, ľudia sú úžasní, neskutočne prajní, povzbudzujú bez ohľadu na to, či je bežec prvý alebo posledný. Tento maratón bol pre mňa výnimočný aj tým, že sa mi podarilo dosiahnuť cieľ, teda zabehnúť za čas, ktorý som si stanovila.“

„Na Medzinárodnom maratóne mieru mám najradšej tú bežeckú atmosféru, ktorú nezažijete na žiadnom inom behu. Pred štartom som mal malú dušičku, ale už po niekoľkých minútach v štartovom koridore obklopený priateľmi prišla tá pravá štartová eufória,“ konštatuje  Ing. Gabriel Sabo, ktorému sa aj napriek dlhodobým problémom s kolenom podarilo zabehnúť celý maratón.

„Beh znamená pre mňa hlavne to, že robím niečo pre seba a pre svoje zdravie. V tom by som chcela naďalej pokračovať a zároveň motivovať ľudí okolo seba,“ dopĺňa kolegov   Mgr. Zuzana Fedáková, ktorá si zvolila štafetový beh. Bežecké topánky „obula“ prvýkrát pred 6 rokmi a tohtoročná účasť na MMM bola pre ňu tretia v tíme VVS, a.s. Hoci, ako sama hovorí, behala „iba“ 9 kilometrový úsek, snažila som sa na to pripravovať s rešpektom.

„Moje pocity sú v súvislosti s aktuálnym ročníkom MMM 2021 veľmi pozitívne, atmosféra bola jedinečná, čo ma povzbudilo neustále pokračovať v behu. Potešila ma už tá skutočnosť, že sa podarilo zrealizovať maratón a zabehnúť si spolu s kolegami štafetu, kde sme súťažili a reprezentovali VVS, a. s. ako jeden tím,“ nadväzuje ďalší účastník štafetového behu, Ing. Gabriel Fedák, PhD. Zároveň vyjadril aj ambíciu trénovať ďalej, a ak to zdravie dovolí, zúčastniť sa aj 99.ročnika.

 

 

„MMM v Košiciach sa zúčastňujem ako bežec v modrej farbe trička s logom VVS, a.s. už od roku 2012. V tohtoročnom 98. ročníku MMM Košice 2021 bol výsledný čas štafety VVS, a.s. síce horší ako po minulé roky, ale to nič nemení na radosti a dobrom pocite nás všetkých, ktorí sme mohli pretekať na tak významnom atletickom podujatí, zvádzať v uliciach nášho mesta boj s časom a prispieť tak aj k zviditeľneniu našej spoločnosti,“ vyjadrila svoje pocity Ing. Jana Kováčová, ďalšia účastníčka štafety.

„Jednalo sa o môj prvý štart na MMM, doteraz som mal skúsenosti iba s malými lokálnymi bežeckými pretekmi a zvykol som behávať iba tak cca 10 km. No tentoraz ma čakalo 21 km, čo je dvakrát viac, ako som bol zvyknutý behať. Aj preto som na pretekoch nemal veľké ambície, dal som si svoj cieľ dobehnúť do cieľa pod 2 hodiny, čo sa mi aj podarilo. Nakoniec som to dokázal zabehnúť za čas 1:45. Ďakujem VVS, a.s. za možnosť zúčastniť sa tohto výnimočného podujatia, kde som mohol hrdo reprezentovať svojho zamestnávateľa,“ uzatvára dojmy účastníkov úspešný absolvent polmaratónu, Ing. Jakub Šatánek

V kontexte celého Medzinárodného maratónu mieru nemôžeme zabudnúť ani na sobotný minimaratón, na ktorom sa taktiež zúčastnili ďalší naši kolegovia obhajujúci vlajku Východoslovenskej spoločnosti, a.s.. No a v neposlednom rade patrí vďaka aj ďalším kolegom, ktorí sa na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach postarali o správny pitný režim. V občerstvovacej stanici na Rastislavovej ulici ponúkali, ako inak, čistú a zdravú pitnú vodu.

 

Ďakujeme a veríme, že sa opäť všetci stretneme v roku 2022

na 99. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023