Mediálne centrum - Aktuality - Osvieži Ťa vodovodná

Osvieži Ťa vodovodná

Publikované 04.06.2021

 

S letom prichádzajú aj vysoké teploty a jednoznačne najelementárnejšou súčasťou životosprávy je pitný režim. Ten rozhodne netreba podceňovať. Ak chceme urobiť  maximum pre naše zdravie, mali by sme si dať záležať na tom, čo pijeme, kedy a koľko. Napriek tomu, že slovné spojenie „pitný režim“ už používajú aj malé deti, nesmieme zabúdať pripomínať si jeho dôležitosť. Módnym trendom sa asi nevyhneme v žiadnej oblasti, ale pokiaľ ide o pitný režim, bude vždy jednoznačne platiť: byť trendy, znamená byť zdravý. Trendy je zdravý životný štýl a ten zahŕňa: zdravý pohyb, správnu životosprávu a samozrejme – zdravý pitný režim. Čo teda piť?

 

Voda znamená život. A to doslovne. Život na Zemi sa začal práve vo vode, takže nie je prekvapujúce, že všetko živé na našej modrej planéte potrebuje vodu. A potrebujeme ju aj my. Našťastie žijeme v dobe,  keď stačí otočiť vodovodným kohútikom a voda nám tečie priamo do pohára. Luxus, ktorý mnohí vnímame ako samozrejmosť. Niet nad vodu z vodovodu! Je čistá, zdravá, osviežujúca a vyznačuje sa vyváženým a optimálnym pomerom minerálnych látok. V množstve vhodnom a potrebnom pre ľudský organizmus. A môžeme jej piť, koľko nám hrdlo ráči.  

VVS, a.s. prichádza s kampaňou s názvom „Osvieži Ťa vodovodná“, ktorá je pokračovaním minuloročnej  kampane „Zažiar s vodovodnou“ a zároveň vychádza z predchádzajúcej kampane „Nech sa páči vodovodná“.  Je zameraná na deti vo veku 8 - 15 rokov. Cieľom je odkomunikovať a podporiť pozitívny imidž produktu pitná voda ako jediný a ideálny nápoj na zdravý pitný režim nielen pre deti, ale pre celú rodinu. Je dôležité motivovať deti, aby na pitie uprednostnili pitnú vodu z vodovodu pred sladenými, farbenými a sýtenými nápojmi a osvojili si tak správny, no najmä zdravý pitný režim, ako súčasť zdravého životného štýlu a životosprávy. Potreba upozorniť na zdravý pitný režim vychádza aj z faktu, že napriek pozitívnym trendom a smerovaniu ku zdravému životnému štýlu je mnoho detí, ktorých voľbu pitného režimu sú sladené nápoje. Jednoznačným výkričníkom by mal byť fakt, že vysoký obsah cukru v sladených nápojoch spoľahlivo pomáha oslabovať imunitu u detí.

Kampaň je teda nepriamo zameraná aj na rodičov, ktoré určujú, alebo aspoň ovplyvňujú pitný režim detí. Aby si uvedomili, že deťom majú ponúkať to, čo je zdravé a nepodliehali reklame produktov, ktoré skôr škodia, než uhasia smäd. Práve títo dospelí by mali ísť deťom príkladom a uvedomiť si, že pitná voda z vodovodu najviac prospieva zdraviu.

Ďalšie komunikačné posolstvo je ekologický rozmer – pitná voda ako produkt, ktorého konzumácia je  ideálna aj pre životné prostredie, nezaťažuje ho zbytočnými plastmi.

 

Online súťaž pre deti

Facebook/vodovodna
 

Súťaž pre deti odštartuje 7. júna na sociálnej sieti Facebook, fb profil vodovodná. Po dobu 6 týždňov trvania súťaže bude každý týždeň na fb/vodovodna uverejnený imidžový status s posolstvom pitného režimu, propagujúci produkt pitná voda. Fb status obsahuje: krátku a zrozumiteľnú informáciu/správu o vode, pitnom režime, kvalite vody, porovnanie so sladenými nápojmi..., imidžovú foto alebo obrázok súvisiaci s témou + súťažnú otázku s 3 možnosťami odpovedí alebo súťažnú úlohu. Každý týždeň 1 fb status a jedna súťažná otázka/úloha. Každý súťažiaci, ktorý chce byť zaradený do súťaže musí dať like fb/vodovodna, zdieľať súťažný fb status na svojom fb profile a zaslať správnu odpoveď na súťažnú otázku mailom, alebo pridať súťažný príspevok podľa zadania pod fb status so zadaním (podrobnejšie podmienky súťaže v štatúte).  Súťaží sa 6 týždňov, každý týždeň bude zo správnych odpovedí/súťažných príspevkov vyžrebovaný 1 výherca, ktorý získa atraktívnu cenu. Súťaž odštartuje na sociálnej sieti video – teaser, kde bude info o súťaži a v skratke podmienky s odkazom na štatút, tiež ceny, o ktoré budú deti súťažiť.

 

Štatút súťaže: TU

 

 

 

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023