Mediálne centrum - Aktuality - Celoslovenská súťaž zručnosti vodárenských pracovníkov dopadla na výbornú

Celoslovenská súťaž zručnosti vodárenských pracovníkov dopadla na výbornú

Publikované 18.09.2023

Nádherné Bardejovské Kúpele ožili minulý týždeň už 37. ročníkom Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov, ktorú v spolupráci s Asociáciou vodárenských spoločností na Slovensku organizoval minuloročný víťaz – Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.. Podujatie podporilo aj Ministerstvo životného prostredia SR  a primátor mesta Bardejov, MUDr. Boris Hanuščak. Súťaž podporili aj reklamní partneri pôsobiaci v sektore vodárenstva.

Desať družstiev zložených z najlepších pracovníkov slovenských vodárenských spoločností, si medzi sebou zmeralo sily v montáži a oprave vodovodného potrubia s použitím nových aj tradičných postupov a vytyčovaní trasy vodovodného potrubia a jeho súčastí.

V čom spočívajú tradičné súťažné disciplíny

V súťažnej disciplíne A tím zložený z dvoch montérov skladal zostavu a montoval vodovodnú prípojku podľa predpísaného kladačského plánu. Skladanie súťažnej zostavy sa vykonávalo za dodržania prísnych bezpečnostných podmienok a predpisov, simulujúcich prácu vodárov v reálnom teréne – vo výkope.  Okrem času sa zohľadňovala aj kvalita prevedenia a dodržiavanie zásad bezpečnosti pri práci.

V súťažnej disciplíne B, ktorá sa konala na úpravni vody Bardejov, na pripravenom polygóne tím pátračov vytyčoval vodovodné potrubie a pomocou špeciálnych prístrojov hľadal miesta únikov vody. Súťažný polygón je špeciálny tréningový vodovodný okruh, v ktorom je zakopané potrubie s umelo vytvorenými poruchami. Pátrači museli vo vopred stanovenom čase presne určiť  a zamerať body úniku vody pod zemou.

Účastníci súťaže:

  1. VVS, a.s. Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. Košice
  2. SEVAK, a.s. Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. Žilina
  3. BVS, a.s. Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. Bratislava
  4. POVS, a.s. Považská vodárenská spoločnosť, a.s. Považská Bystrica
  5. OVS, a.s. Oravská vodárenská spoločnosť, a.s. Dolný Kubín
  6. LVS, a.s. Liptovská vodárenská spoločnosť a .s. Liptovský Mikuláš
  7. PVPS, a.s. Podtatranská vodárenská prevádzková  spoločnosť, a.s. Poprad
  8. StVPS, a.s. Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. Banská  Bystrica 
  9. VSR, a.s. Vodárenská spoločnosť Ružomberok, a.s.
  10. ZSVS, a.s. Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

Nechýbal Vodný bar, ponúkajúci osviežujúce nápoje z tej pravej -  vodovodnej, ani bohatý sprievodný program  

13. september nebol len o súťažení a prezentácii vodárenskej práce. Pre hostí bol pripravený na osvieženie počas krásneho teplého dňa vodný bar s nápojmi Čistá láska, Mätové pokušenie, či Vodovodná prípojka. Všetky s rovnakým základom, zdravou vodovodnou. Išlo o úplne nový,  netradičný vodný bar vo forme prívesu s atraktívnym dizajnom lákavej vody s ovocím, ktorý ponúkal rovnako lahodný ochutený nápoj pre všetkých zúčastnených. Spoznať najkrajšie miesta Bardejovských Kúpeľov, či mesta Bardejov, ochutnať liečivý prameň v kúpeľoch, či vydať sa po stopách cisárovnej Sissi mali možnosť návštevníci podujatia v sprievode erudovanej sprievodkyne.

Najlepší boli ocenení, skvele sa ale zabávali všetci

Neodmysliteľnou, ba priam až hlavnou súčasťou galavečera bolo jednoznačne vyhlasovanie výsledkov a oceňovanie tých najlepších. Absolútnym víťazom 37.ročníka Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov sa stala spoločnosť SEVAK. Symbolickú organizačnú štafetu si z rúk generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva VVS, a.s., Ing. Stanislava Prcúcha, tentoraz prevzala Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.. 

Takže dovidenia o dva roky v Nitre na 38.ročníku Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov!

Výsledky 37. ročníka Celoslovenskej súťaže vodárenských pracovníkov

 

Galéria

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023