Mediálne centrum - Aktuality - Odišiel muž, ktorý pre nás všetkých urobil veľký kus práce

Odišiel muž, ktorý pre nás všetkých urobil veľký kus práce

Publikované 10.03.2021

So zármutkom sme prijali správu, že nás pred pár dňami vo veku 89 rokov opustil Ing. Michal Baník. Človek, ktorý toho pre Východné Slovensko urobil naozaj veľa. Bol zakladateľom Východoslovenských vodárni a kanalizácií a zároveň aj ich dlhoročným riaditeľom. Túto dôležitú pozíciu zastával v rokoch 1977 až 1989. Podnik, ktorý sa neskôr pretransformoval na dnešnú Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť, a.s. vybudoval spoločne so svojim spolupracovníkmi doslova na kolene. Počas týchto rokov zažil dobré aj ťažšie chvíle, no nikdy to nevzdával.

Sme mu vďační za entuziazmus, lásku k nášmu kraju, ale aj neoblomné presvedčenie o hodnote a potrebe vody. Tá totiž nie je samozrejmosťou. Áno, aj Košice trpeli svojho času jej nedostatkom. Práve Ing. Michal Baník vtedy presadzoval výstavbu vodného diela Starina a jeho následné prepojenie s Košicami najdlhším vodovodom v Československu.
Aj vďaka úspešnému naplneniu jeho vízií dnes môže Starina, najväčšia vodná nádrž v strednej Európe, zásobovať pitnou vodou státisíce obyvateľov v 200 mestách a obciach.

Za to všetko mu patrí naše veľké poďakovanie.

Ing Stanislav Hreha, PhD.
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VVS, a.s.

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023