Mediálne centrum - Aktuality - Odovzdávanie cien víťazom s doprovodom refrénu „Tá pravá vodovodná“

Odovzdávanie cien víťazom s doprovodom refrénu „Tá pravá vodovodná“

Publikované 16.05.2023

Doba, v ktorej žijeme je čoraz viac uponáhľaná a postupne si prestávame uvedomovať reálne životné hodnoty. Tie, ktoré skutočne potrebujeme.

VODA! Keď sa zamyslíme nad tým, čo pre nás znamená práve táto číra tekutina a prečo ju vlastne pre svoj život potrebujeme, uvedomíme si, že je pre nás doslova všetkým. Každá vykonávaná aktivita, ktorú každý deň absolvujeme, či už je to varenie, upratovanie, umývanie sa alebo konzumovanie. Je súčasťou našich pravidelných aktivít. Bez nej by bol život skutočne ťažký, respektíve by ani nebol.

Aj to bol hlavný dôvod, prečo sme sa rozhodli pozdvihnúť hodnotu vody a o nej povedomie vytvorením súťaží pre materské, základné a stredné školy. Zistiť, ako vlastne mladí ľudia vnímajú jej hodnotu.

Žiaci materských škôl a prvého stupňa základných škôl mali za súťažnú úlohu prespievať vodárenskú skladbu „Tá pravá vodovodná“. Úlohou bolo kreatívnym spôsobom znázorniť dôležitosť tejto vzácnej tekutiny. Súčasťou mohol byť oslavný tanec alebo prezentácia výskytu vody v živote človeka. Jednoducho čokoľvek nám naši súťažiaci ukázali, dôležitým faktorom bolo prespievanie skladby.

Prišlo nám množstvo videí, ktorých sledovaním sme sa presvedčili, že čistú vodu z vodovodu nepovažujú za samozrejmosť, ale tekutinu, ktorá je pre náš život potrebná. Hoci sa každý súťažiaci pri tvorbe videa skutočne snažil, bolo náročné vybrať  jedného výhercu. Pre nás sú víťazmi všetci tí, ktorí sa zapojili a venovali čas príprave, no najmä sa zamýšľali nad hodnotou vody.

Príspevok, ktorý nám bol doručený od 3.D zo Základnej školy Staničná 13 v Košiciach nám od sledovania prvých sekúnd vyčaril úsmev na tvári. V krátkom čase deti dokázali počas prespievania skladby aj v rýchlosti poukázať na to, kde všade sa voda nachádza a aký má pre nás všetkých význam.

Pri odovzdávaní cien generálnym riaditeľom spoločnosti VVS, a.s. Ing. Stanislavom Prcúchom si pre neho žiaci pripravili príjemné prekvapenie vo forme prespievania súťažného refrénu aj s menšou tanečnou choreografiou. Tento čin nám vytvoril na tele zimomriavky a prinútil nás uvedomiť si, že sa o našu budúcnosť nemusíme báť. Veríme, že sa aj v tejto skupine nachádza odborník, ktorý bude nasledovať naše kroky. Obzvlášť sme presvedčení, že títo víťazi budú ďalej rozširovať posolstvo dôležitosti vody.

Odmenou pre celú triedu boli praktické darčekové balíčky, v ktorých si našli školské potreby a taktiež aj Rubíkovu kocku s dizajnom Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s.. Ani si neviete predstaviť, akú radosť nám preukázali. 😊  Úsmev na perách mala aj pani riaditeľka PaedDr. Eva Pillárová, ktorá si z rúk generálneho riaditeľa prevzala hlavnú cenu, a to darčekový poukaz na celoročnú 20% zľavu na vodné a stočné pre celú školu.

Víťazom srdečne blahoželáme!

O víťazovi, ktorý nás potešil svojím súťažným príspevkom sa presvedčte sami. Veríme, že Vám žiaci z 3.D taktiež vyčaria úsmev a zlepšia deň!

Víťazné video si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/watch/?v=172643632424577
Fotogaléria z odovzdávania cien: 

 

Galéria

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023