Mediálne centrum - Aktuality - Generálny riaditeľ VVS, a.s. navštívil niekoľko škôl, odovzdával ceny za súťaž Vodovodná

Generálny riaditeľ VVS, a.s. navštívil niekoľko škôl, odovzdával ceny za súťaž Vodovodná

Publikované 23.05.2024

„Toto je najkrajšia časť dnešného dňa,“ skonštatoval s úsmevom  Ing. Stanislav Prcúch, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. pri včerajšom odovzdávaní cien víťazom súťaže s názvom VODOVODNÁ.

Svoj talent, nadšenie a radosť z kolektívneho tvorenia mohli vo svojich  súťažných príspevkoch preukázať desiatky materských, základných a stredných škôl z Východného Slovenska. To, že tí najmenší, rovnako ako aj tínedžeri, dokážu prejaviť záujem i o vážnejšie a dôležité témy, dokázali prostredníctvom svojich kreatívnych výtvorov. Zatiaľ čo drobčekovia z materských škôl pod vedením svojich vychovávateľov a pedagógov krásnym detským spôsobom vyjadrili svoj postoj k „Vodovodnej“, ako najlepšiemu nápoju na zdravý pitný režim, žiaci základných škôl už mali úlohu trošku náročnejšiu. Bolo úžasné sledovať, s akou vervou a fantáziou sa popasovali s tvorbou komiksov na tému „Prečo je voda epická“. Na stredoškolákov zas čakala výzva, ktorej zadanie znelo: natočiť krátky film – video na tému „Deň v škole s Vodovodnou“. V každej kategórii boli určené prvé tri miesta.

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s., Ing Stanislav Prcúch, prišiel osobne odovzdať ceny a zagratulovať štyrom umiestneným triedam v Košiciach. „Som naozaj rád, že aj naše deti a mládež si čoraz viac uvedomuje, aká je pre nás všetkých voda dôležitá a nenahraditeľná. Tie práce nás nesmierne potešili a vyčarovali nám vo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti úsmev na perách. Ja by som ale rád ocenil aj prístup učiteľov a vychovávateľov, ktorí boli súčasťou ich vzniku a zároveň s deťmi pri tejto príležitosti ešte o niečo viac ako inokedy rozprávali o vode. Výhercom srdečne gratulujem a ďakujem aj ostatným účastníkom, pretože všetky práce boli krásne a zaujímavé,“ zhodnotil.

1. miesto - ZŠ Novomeského 2, Košice, trieda 2. D

 

 

2. miesto - ZŠ Bernolákova 16, Košice, trieda 7. A

 

3. miesto - ZŠ Bernolákova, Košice, trieda 5. A

 

3. miesto - MŠ Dénešova 53, Košice, trieda Motýle

 

Táto súťaž nie je zďaleka jedinou aktivitou, ktorú pripravuje Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. pre deti a mládež. Dlhodobo a intenzívne sa venuje  týmto vekovým kategóriám, nakoľko si uvedomuje, aké je potrebné vysvetliť, že nie všade na svete je voda samozrejmosť a tiež ukázať im odkiaľ k nám prichádza, aká je jej dlhá cesta až k nám domov, alebo ako sa treba o ňu starať, aby bola stále čistá a zdravá. No a samozrejme aj to, že voda je ten najzdravší nápoj.

Zoznam všetkých výhercov nájdete tu:

 

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023