Mediálne centrum - Aktuality - VVS, a.s. podáva pomocnú ruku

VVS, a.s. podáva pomocnú ruku

Publikované 25.02.2022

 

Východoslovenská vodárenská spoločnosť a.s. medzi prvými ponúkla pomoc utečencom z vojnových oblastí. Hneď po tom, ako sa objavili informácie o vlne ľudí utekajúcich pred vojnou, ponúkla VVS, a.s. organizátorom pomoci ubytovanie aj dopravu pre minimálne 100 ľudí z Ukrajiny.

,,Vo štvrtok ráno som správam ani záberom z Ukrajiny nechcel veriť. Nepovažoval som to za možné. Postupne sa však potvrdzovali a večer sa už na sociálnych sieťach objavili žiadosti o pomoc civilistom, ktorí utekajú zo svojich domovov pred delostreleckými granátmi a útokmi armády. Títo ľudia, korí odišli len s tým najnutnejším, sú vydesení, zúfalí, unavení a potrebujú pomoc,“ vysvetľuje Ing. Stanislav Hreha, PhD., generálny riaditeľ Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s..

,,Vydal som preto pokyn pripraviť všetky naše rekreačné zariadenia na prijatie týchto ľudí, aby sa mali po strastiplnej ceste kde zložiť a nabrať sily. V prípade potreby je pre nich k dispozícii aj náš autobus na zvážanie od hraníc. Ide o nevinných civilistov, ktorých vojna pripravila o domovy. Čaká ich ešte neľahký osud a poskytnúť im dočasné útočisko je to najmenej, čo pre nich môžeme urobiť,“ doplnil Hreha.

,,Verím, že to naši zamestnanci pochopia. Sú chvíle, kedy v mene ľudskosti musia ísť niektoré veci bokom,“ uzavrel generálny riaditeľ VVS, a.s.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. má na východe Slovenska tri rekreačné zariadenie s celkovou ubytovacou kapacitou až 100 miest. Od piatka bude väčšina tejto kapacity pripravená prijať ženy a deti z vojnových oblastí.

 

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023