Mediálne centrum - Aktuality - VVS, a.s. pokračuje s pomocou

VVS, a.s. pokračuje s pomocou

Publikované 28.02.2022

VVS, a.s. pokračuje s pomocou

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. podala pomocnú ruku utečencom z Ukrajiny. Prvých 30 už ubytovali, 50-tke pomohli s dopravou z hranice, ďalších 70 sú pripravení prijať v najbližších dňoch.

,,Výzvu na pomoc som dostali okolo jednej po polnoci, zobrali sme autobus a vyrazili. Situácia na hranici bola v noci hektická, ľudia prichádzajú unavení a premrznutí. Na Slovenskej strane na nich však čaká množstvo ľudí a áut, každý pripravený pomôcť. Už o pol druhej sme ubytovali prvú skupinu a nad ránom okolo piatej sme naložili ďalších zhruba 50 ľudí. Všetko sú to veľmi milí ľudia, utekajúci pred vojnou, vďační za každú pomoc. Dnešná noc bola naozaj mrazivá a tak boli radi, že sa mohli zohriať vo vykúrenom autobuse, oddýchnuť si a už v bezpečí pokračovať v ceste ďalej do vnútrozemia za blízkymi,“ popisuje situáciu z hranice Stanislav Hreha, generálny riaditeľ VVS, a.s. 

Prvú skupinu ktorej VVS, a.s. podala pomocnú ruku tvorí asi 30 zahraničných občanov, ktorí ušli pred vojnou a budú pokračovať do svojich krajín. Tí už sú ubytovaní v zariadení na Zemplínskej šírave. Ďalších vyše 50 ľudí autobus vodárni odviezol z hraníc na stanicu v Košiciach, odkiaľ budú pokračovať ďalej za blízkymi do Európy a časť potom do Popradu, kde majú zabezpečené ubytovanie.

V najbližších dňoch bude mať VVS, a.s. pripravené ďalšie kapacity pre vojnových utečencov vo svojich zariadeniach v Tatrách a na Prednej hore.

,,Od prvého večera po napadnutí Ukrajiny, keď boli avizované kolóny utečencov smerujúce k Slovenskej hranici sme okamžite ponúkli pomoc. Situácia sa však stále menila, niekoľkokrát sme už mali ísť po skupinu utečencov, vždy sa to na poslednú chvíľu menilo. Mali sme preto najprv pripravené len jedno rekreačné zariadenie s tým, že v prípade reálnej potreby pripravíme ďalšie. V týchto hodinách však začali prúdiť ďalšie vlny ľudí, ktorí budú potrebovať pomoc a bude ich stále viac. Ide o civilistov, matky s deťmi. Muži ostávajú doma, brániť svoju krajinu. Naše ubytovacie kapacity budú rýchlo naplnené, no verím, že rovnako zareagujú aj ďalšie podniky a ľudia. Vidím to už teraz, ako sa Slovensko zmobilizovalo. Som na tie prejavy ľudskosti naozaj hrdý,“ uzavrel Stanislav Hreha.  

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023