Mediálne centrum - Suťaže - Svetový deň vody 2021 - Voda – môj modrý klenot - Byť COOL znamená piť COOL zdravý nápoj

Byť COOL znamená piť COOL zdravý nápoj

Áno, leto sa nám pomaly blíži, slnko vycerí svoje prázdninové zubiská. Je čas sa na to pripraviť. Ak si  chceš leto užiť  v zdraví a maximálnej pohode, je potrebné si správne nastaviť svoj pitný režim.

A čo je ten správny COOl nápoj, ktorý Ti navyše vyrobí COOL imidž? No jednoznačne vodovodná – zdravá, chutná pitná voda z vodovodu. A prečo? Tu je pár dôvodov, ktoré Ťa rozhodne presvedčia:

  • Neobsahuje žiadne kalórie, teda z nej nepriberieš, a to sa k novým plavkám hodí smiley.
  • Cukor v nej nenájdeš, takže Ti zubným kazom nepokazí ani zvodný úsmev.
  • Neukradne Ti vápnik z kostí ako niektoré sladené nápoje a ani len nealergizuje.
  • Nezaťažuje ľudský organizmus mineráliami. Nemá bublinky, takže je milá na Tvoje obličky a hlasivky smiley.
  • Obal nemá, takže šetríš aj životné prostredie. A byť EKO je trendy .  Vieš, že Slovensko patrí ku krajinám, ktoré majú
    najlepšiu pitnú vodu z vodovodu?
  • Navyše ju nemusíš vláčiť z obchodu, čaká Ťa svieža pekne doma, stačí ju naliať do pohára...
  • A na záver niečo suprové: šetríš s ňou svoje vreckové! smileysmileysmiley

 

Pitný režim nielen v lete
Odborníci odporúčajú denne vypiť 2 – 3 litre čistej vody, ideálne vody z verejného vodovodu, pretože je na rozdiel od prisladzovaných a prifarbovaných nápojov a minerálok určená na neobmedzený každodenný pitný režim. Navyše má správne zloženie pre naše zdravie. Mnoho ľudí ale pitný režim podceňuje. Piť sa má priebežne počas celého dňa, inak sa môžeš cítiť unavený, skleslý a môže sa ohlásiť aj bolesť hlavy. Často sa z trvalého nedostatku tekutín objavujú vážne zdravotné problémy.

Najčastejšiu chybu, ktorú robíme v rámci pitného režimu je predovšetkým to, že pijeme až keď pociťujeme smäd. Piť by sme mali pravidelne po dúškoch, aby sme jednorazovým príjmom veľkého množstva tekutín nezaťažili obličky. Vhodným riešením pre všetky vekové kategórie je tzv. optické pitie. Nachystaj si do fľaše/džbánu s objemom minimálne 1,5 l pitnú vodu. Keď túto vodu vypiješ, splnil si odporúčaný denný objem tekutín v rámci pitného režimu.

Nezabudni, to najlepšie čo môžeš urobiť pre svoje zdravie a COOL imidž, je piť vodu z vodovodu smiley
 

Na zdravie!