Mediálne centrum - Suťaže - Pravda alebo lož - Súťaž

Vodovodná je ten pravý nápoj na kvalitný pitný režim

V rámci ochrany a podpory zdravia a zdravej životosprávy má zdravotne bezpečná pitná voda rozhodujúci význam. Kvalitná, čistá pitná voda je nenahraditeľnou zložkou pitného režimu a najdôležitejšou súčasťou potravinového reťazca. Kvalita pitnej vody a tekutín z nej pripravovaných v správnom množstve a zložení sú dôležitým predpokladom nielen ochrany a podpory zdravia ale aj našej pracovnej výkonnosti. Preto je tak často skloňovaný pitný režim nesmierne dôležitý, aby naše telo aj myseľ fungovali „ako hodinky“. Kvalita pitnej vody odráža jej pôvod ale aj jej úroveň starostlivosti počas jej cesty "ku kohútiku. A túto mimoriadne náročnú a zodpovednú prácu vykonáva takmer 2200 pracovníkov VVS, a.s., vďaka ktorým nám z kohútika tečie ten najlepší nápoj na zdravý pitný režim. 

Na podporu pitného režimu špeciálne v letnom období a podporu produktu pitná voda z vodovodu pripravila Východoslovenská vodárenská spoločnosť na leto súťaž pre verejnosť s názvom Pravda alebo lož? Je to jedna línia kampane s názvom „Osvieži Ťa vodovodná“ a voľne nadväzuje na minuloročnú kampaň Vodovodná je tá pravá.

Posolstvo je rovnaké a stále platné, odkomunikovať produkt vodovodná ako ideálnu voľbu na zdravý pitný režim. Je to totiž alternatíva, ktorá nijakým spôsobom nezaťažuje životné prostredie, je k nemu podstatne šetrnejšia ako balené vody, je výrazne lacnejšia a vodárenské spoločnosti jej kvalitu pravidelne vyhodnocujú. Podľa nedávnej správy pre Európsku úniu boli výsledky na Slovensku veľmi dobré. Mikrobiologické a fyzikálno-chemické ukazovatele kvality vody spĺňalo 97 až 99,5 % odobratých vzoriek.  
 

Čistú vodovodnú žiadna balená voda nenahradí

Aj v tomto období platí, že základom pitného režimu má byť čistá a zdravá pitná voda a nie sladené nápoje z obchodov, ktorých častá konzumácia prispieva ku zníženej imunite. A práve imunita je to, čo je v tomto období pre nás nesmierne dôležité. V lete je podstatne viac ako inokedy dôležité dodržiavať pitný režim, nie je dôležité len čo, ale aj kedy a koľko piť. V letných horúčavách strácame z nášho organizmu veľké množstvo vody a tak ako vodu z tela postupne strácame, treba ju aj postupne dopĺňať. Platí fakt, že každá bunka nášho tela potrebuje vodu. Nie sladenú a prifarbovanú vodu, ale čistú, zdravú, bezpečnú vodu z vodovodu... 
 

Online súťaž na sociálnej sieti

Pravda alebo lož?

Súťažiť sa bude na sociálnej sieti   https://www.facebook.com/vvskosice

Základným princípom je nejaká krátka, zrozumiteľná informácia o pitnej vode z vodovodu komunikujúca tento produkt ako ideálny nápoj na zdravý pitný režim. A to vo forme statusu na sociálnej sieti, kde je zároveň pridané tvrdenie. Úlohou súťažiacich je vybrať správnu možnosť – či je tvrdenie pravda alebo lož. Svoju voľbu napíše pod súťažný príspevok aj s textom „Súťažím“. V priebehu 4 týždňov od začiatku do konca augusta bude každý týždeň uverejnený na fb/vodarne jeden fb status s tvrdením/súťažnou otázkou a zároveň sa každý týždeň vyhodnotí (vyžrebuje) priamo na fb profile VVS jeden výherca, ktorý odpovedal správne a bude odmenený atraktívnou cenou. Podrobnejšie podmienky súťaže sú uvedené v štatúte súťaže.

Štatút súťaže tu: