Mediálne centrum - Aktuality - Veľká porucha na sídlisku Železníky v Košiciach

Veľká porucha na sídlisku Železníky v Košiciach

Publikované 20.06.2021

V Košiciach na prívodnom rade pre sídlisko Železníky v oblasti na Ulici pri Prachárni došlo včera (sobota 19.6.) vo večerných hodinách k vážnej poruche spôsobenej narušením potrubia. Pracovníci Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. po nájdení poruchy okamžite začali v plnom nasadení s výkopovými prácami. Práce na odstránení poruchy prebiehajú nepretržite, aby bola čo najskôr odstránená. Vzhľadom na to, že ide o rozsiahlu poruchu na celom potrubí – hlavný prívodný rad, bolo nevyhnutné odstaviť vodu.

Sídlisko je od skorého rána zásobované cisternami s pitnou vodou, momentálne sú k dispozícii dve. Viac ich nie je možné nasadiť, nakoľko nastal problém s vypúšťaním vodojemov Malá Ida, Kavečany a Malá Lodina. Situáciu komplikuje aj masívne napúšťanie súkromných bazénov v rodinných domoch, čo spôsobuje vyprázdnenie vodojemov. Práve tam pracujú ďalšie cisterny, ktoré navážajú vodu do vodojemov.

Prvá informácia o poruche bola na webovej stránke VVS, a.s. zverejnená včera o 21:00 hod.

Ospravedlňujeme sa všetkým odberateľom za preťaženosť dispečingu a ubezpečujeme ich, že vyvíjame maximálne úsilie, aby bola porucha čo najskôr odstránená.

Ďakujeme za pochopenie.

 

NAHLÁSENIE PORUCHY E-služby

Ostatné články

20 odtieňov modrej

12.04.2023

http://www.vodarne.eu