Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

Nahlásenie poruchy

závod Košice

055/7952 420

Webcentrum

Prihlásenie

Aktuality / Tlačové správy

V centre mesta bude opäť Vodný bar

V auguste nás potrápia mimoriadne horúce dni. Už od zajtra preto Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. v spolupráci s Mestom Košice opäť ponúkne verejnosti chutné vodné osvieženie vo Vodnom bare na Hlavnej ulici v Košiciach.

Obyvatelia mesta, ale i návštevníci sa môžu zdarma ponúknuť osviežujúcim nápojom vo Vodnom bare na Hlavnej ulici pri súsoší Immaculaty od utorka do piatka, v čase od 10.00 do 17.00 hod. Príjemná obsluha pripraví smädným návštevníkom nápoj z čistej pitnej vody z verejného vodovodu, ochutený citrónom a čerstvou mätou.

Vodný bar bude VVS, a.s. zabezpečovať na základe požiadaviek Mesta Košice. V prípade, ak by sa charakter počasia počas dňa zmenil, (pribudnú búrky či silný vietor) Vodný bar ukončí prevádzku skôr ako o 17.00 hod.

Nezabúdajme, že počas extrémne horúcich dní, ktoré nás čakajú nasledujúce obdobie, je viac než inokedy potrebné dodržiavať pitný režim. Dospelí by mali počas dňa vypiť najmenej tri litre tekutín, samozrejme pri zvýšenej námahe (pracovnom výkone, či pri športe) ešte viac. Zabúdať však nesmieme na deti a seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou, pretože nemusia priamo pociťovať smäd. 

Ideálna pre zdravý pitný režim a udržanie organizmu v dobrej kondícii počas horúčav je práve bežne dostupná voda z vodovodu. Je zdravá, bez farbív, konzervantov, bubliniek  a  aj samotnou bežnou  teplotou najvhodnejšie na pitie. Je dobré prijímať ju pravidelne v menších dávkach.

<< Späť na predošlú stránku