Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

Nahlásenie poruchy

závod Košice

055/7952 420

Webcentrum

Prihlásenie

Aktuality / Tlačové správy

MMM Košice 2017

Vodári uhasia smäd a posilnia rady maratóncov MMM Košice 2017

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. sa opäť aktívne zapojí do spoluorganizácie Medzinárodného maratónu mieru. 94. ročník prestížneho športového podujatia sa v Košiciach uskutoční prvú októbrovú nedeľu, ktorá tento rok pripadla presne na prvý októbrový deň. 

Tisíce ekologických papierových pohárov naplnených vodou z vodovodu si z rúk vodárenských pracovníkov počas svojho športového výkonu prevezmú bežci na Osviežovacej stanici č. 3 na Rastislavovej ulici. „Je to každý rok neuveriteľná atmosféra, vidíte bežať tých najlepších, len tak prefrčia popri vás, sotva im človek stihne podať pohár vody,“ vraví výrobno - technický riaditeľ VVS, a.s. Ing. Rudolf Kočiško.

„A občas zbadáte v tom dave bežcov známe tváre, ktoré spomalia, lebo potrebujú dúšok chladivej vody na uhasenie smädu. Je to zážitok podávať vodu maratóncovi, susedovi, priateľovi, známemu, ktorý zrazu beží popri vás,“ dodáva Ing. Kočiško, ktorý každoročne organizuje spolu s ďalšími pracovníkmi z VVS, a.s. prípravu osviežovacej stanice.

Vodný bar
Východoslovenská vodárenská spoločnosť však nezabúda ani na divákov, ktorí prídu každoročne v tisícoch povzbudzovať bežcov, či už priamo svojich rodinných príslušníkov alebo jednoducho športovcov, atlétov svetového formátu, ktorí si pravidelne merajú sily v nádhernej, ale náročnej disciplíne, akou je maratónsky beh. Na divákov opäť čaká zdravé vodné občerstvenie na Komenského ulici vo Vodnom bare, ktorý ponúkne nielen občerstvenie, ale aj príjemné posedenie. A tento rok pozornosť pre všetkých: zápisník s informáciami o potrebe pitia vody, nielen pre športovcov, pre každého.

VVS, a.s. nedodáva len vodu ale aj maratóncov
Spoločnosť VVS, a.s. sa do MMM v Košiciach nezapája len ponukou vodných nápojov. Ako vysvetľuje jeden zo sloganov spoločnosti, okrem vody dodáva VVS aj svojich maratóncov. Tento rok sa aktívne zapojí do maratónu 21 športovcov – zamestnancov spoločnosti. Jeden inline korčuliar a dvadsiati bežci si vyskúšajú svoje sily v rôznych disciplínach od minimaratónu, cez firemný beh až po samotný maratón. Celý maratón, ktorého oficiálnu dĺžku ustanovila  Medzinárodná atletická federácia (IAAF) v roku 1924 na 42,195 km, si  zabehnú dvaja vodári: Ing. Gabriel Sabo a RNDr. Rudolf Zeľo. 

Zoznam maratóncov spoločnosti VVS, a.s., ktorí sa v roku 2017 zúčastnia MMM v Košiciach:

1 Ing. Gabriel Fedák, PhD. Štafeta 4 x ¼
2 Ing. Zlatica Masaryková Štafeta 4 x ¼
3 Ing. Viktória Fedáková Štafeta 4 x ¼
4 Ing. Jana Kováčová Štafeta 4 x ¼
5 Ing. Emília Žatková Minimaratón
6 RNDr. Rudolf Zeľo Maratón
7 Ing. Karol Kalinák inline 20 km
8 Ing. Gabriel Sabo Maratón
9 Ing. Vlastimil Kormoš Polmaratón
10 JUDr. Beáta Mihelyová Minimaratón
11 Jana Novotná Minimaratón
12 Ing. Ján Kaduk Firemný beh
13 Ing. Jaroslav Macej Firemný beh
14 Ing. Slavomír Kmecík Firemný beh
15 Viera Szalontayová Minimaratón
16 Zita Macková Minimaratón
17 Iveta Priehradníková Minimaratón
18 Juliana Oroszová Minimaratón
19 Lýdia Oršulová Minimaratón
20 Ing. Marián Basarab Polmaratón
21 Mgr. Zuzana Fedáková Minimaratón

 

<< Späť na predošlú stránku